Saucony Ride 10

 

Saucony Ride 10 - Sklep biegowy EuforiaBiegacza.pl

Saucony RIDE 10 z EVERUN

Informacje podstawowe

Kolejna już 10 edycja najbardziej rozpoznawanego i cenionego modelu – Saucony RIDE 10 przynosi wiele innowacji a zarazem oferuje to co najlepsze z poprzednich modeli:

- Nowa materiał na cholewce,
- Ulepszona pianka PWRFOAM,
- Dopracowana podeszwa TRI-FLEX 

Waga: 269 g (EUR 42.5, 9 US)

Amortyzacja: bardzo duża

 • Cholewka
  • RunDry: materiał gwarantuje bardzo dobre właściwości oddychające i maksymalne odprowadzanie wilgoci.
  • ComportLite Sockliner:  wyprofilowana wkładka dla lepszego wsparcia łuku stopy i tłumi uderzeń na przednią część stopy, o właściwościach oddychających i antybakteryjnych. Wykonana z bardzo czułej pianki EVA
  • FlexFilm: elastyczne paski na cholewce zwiększają jej wytrzymałość i poprawiają opięcie stopy,
 • Podeszwa środkowa
  • EVERUN: nowoczesną technologię amortyzacji zapewniająca zwrot energii (do 83%). Charakteryzuje się wysoką trwałością i ciągłą amortyzację podczas biegu. Saucony wprowadza najlepszą amortyzację bliżej stopę biegacza niż kiedykolwiek wcześniej poprzez 3mm warstwę pianki EVERUN bezpośrednio pod wkładką, 
  • PWRFOAM EVA –  nowa, ulepszona pianka, bardzo elastyczna i przyjemna amortyzacja, but pozostaje dynamiczny, zapewnia idealne lądowanie i odbicie dzięki zastosowaniu dodatkowo systemu EVERUN.
  •  
 • Podeszwa zewnętrzna
  • XT-900: guma węglowa w miejscach narażonych na większe zużycie, charakteryzuje się wyjątkową trwałością i zarazem bardzo dobrą przyczepnością.
  • IBR+: bardzo lekka guma , gwarantuje dodatkową amortyzację, lepsze czucie podłoża przy zachowaniu trwałości i wygody.

Typ stopy: neutralna, supinująca

Przeznaczenie: buty do codziennych treningów i startów od krótszych dystansów do maratonu

Rodzaj nawierzchni: utwardzone

Drop: 8mm (Pięta: 27 mm, Śródstopie:19 mm)

Saucony Ride 10 Saucony Ride 10
Saucony Ride 10 Saucony Ride 10

 

Zmiany które dokonano nie zmieniły w znaczący sposób charakterystyki dobrze znanej z poprzednich modeli. Saucony Ride 10 wciąż pozostaje dobrze amortyzowanym butem do codziennych treningów i biegania dystansów do maratonu.

Jedną ze znaczących zmian jakie dokonano w nowym modelu to cholewka, która zapewnia lepsze dopasowanie. Jest więcej miejsca dla placów z przodu dzięki zmniejszeniu ilości syntetycznych pasków FlexFilm i zastosowaniu nowego elastycznego materiału. Cholewka jest bardziej przewiewna

Saucony Ride 10 - Buty do biegania

 

Kolejnej zmiany dokonano w podeszwie środkowej, zastosowano nową piankę PWRFOAM, która znacząco poprawia jakość amortyzacji, usunięto tzw "SRS Crash Pad" miękką strefę lądowania zlokalizowaną w okolicach pięty, teraz podeszwa środkowa stanowi jedną całość. Dodatkowo jak w poprzednim modelu bezpośrednio pod wkładką znajduje się pianka EVERUN. Nowoczesną technologię amortyzacji zapewniająca zwrot energii (do 83%). Charakteryzuje się wysoką trwałością i ciągłą amortyzację podczas biegu. Saucony wprowadza najlepszą amortyzację bliżej stopę biegacza niż kiedykolwiek wcześniej poprzez 3mm warstwę pianki EVERUN bezpośrednio pod wkładką. 

Zasadniczo, nowa pianka EVA formowana wtryskowo ma tendencję do tracenia swoich właściwości amortyzujących wcześniej niż formowanie pod ciśnieniem. Tak czy inaczej cały but ma solidną konstrukcję, mocną cholewkę i dużą ilość gumę na podeszwie aby przeciwdziałać szybkiemu zużyciu.

Saucony Ride 10 - Buty do biegania dla kobiet

 

Dzięki zmniejszenie ilości pasków FlexFilm z przodu buta zyskaliśmy więcej przestrzeni na palce, jest trochę więcej miejsca, a do tego nowy siateczkowaty materiał na przodzie cholewki poprawia wentylację. Język jest miękki i przyjemny, lecz nie jest mocowany do górnej części cholewki przez co ma tendencję do przesuwania się na jedną stronę podczas biegu. Jeżeli chodzi o sprężystość to była ona dużo lepsza w poprzednim modelu. Ride 10 może  być mniej agresywny, a to przez zmianę w podeszwie środkowej. Nowa podeszwa środkowa to w 100% formowana wtryskowo pianka EVA w poprzednim modelu była to pianka modelowana pod ciśnieniem to przekłada się na mniejszą sprężystość w porównaniu do Ride 9. Teraz amortyzacja jest bliższa charakterem do Kinvara 8 czy BreakThru 3 co nie jest zaskoczeniem.

Zmian te w żaden sposób nie zmieniły szerokiego zastosowania tego modelu w treningach. Dużą amortyzację zapewnia miękka wkładka, podeszwa zewnętrzna i środkowa z EVERUN. Ride 10 nadaje się do biegania dystansów aż do maratonu. Jakość biegu i lekka konstrukcja około 270g pomaga również utrzymać wysokie tempo podczas krótszych biegów. W przypadku biegaczy lądujący na sródstopiu miękka guma z przodu i trzy warstwy pod piętą zapobiegają wstrząsom.

Buty do biegania Saucony Ride 10 znajdziesz w Naszym sklepie tutaj

Dla porównania można zobaczyć jak wyglądał model Saucony Ride 9 tutaj

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl