SAUCONY FREEDOOM ISO - Rewolucyjna technologia

 

Saucony Freedom ISO

 

Buty do biegania Saucony Freedom ISO - Sklep biegowy EuforiaBiegacza.pl

Podstawowa specyfikacja:

·         Waga: 255g / 9US

·         Amortyzacja:  podeszwa wykonana w całości z pianki EVERUN

·         Drop: 4mm (Pięta: 19mm, śródstopie 15mm)

Przeznaczenie:

·         Trening szybkościowy,

·         Długie i spokojne wybiegania,

·         Półmaraton i maraton

Buty do biegania Saucony Freedom ISO - Sklep biegowy EuforiaBiegacza.pl - Specyfikacja

 

Jeżeli przyglądniemy się bliżej producentom butów do biegania  dochodzimy do wniosku że większość jest pogrupowanych w podobnych kategoriach: buty dla stopy neutralnej, supinującej  i buty dla stopy pronującej. Można je podzielić na mniejsze kategoria, droższe, tańsze, z większą lub mniejszą amortyzacją, startowe itd. Saucony Freedom ISO to zupełnie inny but. Podeszwa w całości wykonana jest z pianki EVERUN. Taka ilość amortyzacji nie sprawia, że but nadaje się tylko do spokojnych i długich wybiegań lecz sprawdza się znakomicie podczas wykonywania szybkich jednostek treningowych.  Jego konstrukcja sprawia że but jest niezwykle wszechstronny.  Saucony ze swoją pianką EVERUN i Adidas z BOOSTem wyprzedzili konkrecję dość mocno.

Cholewka jest dość minimalistyczna ale bardzo komfortowa wraz z podeszwą zewnętrzna dostarcza wspaniała amortyzacje i komfort bez żadnych kompromisów.

CHOLEWKA

Kształt cholewki został stworzony od zera. Podeszwa zewnętrzna wykonana zostały w całości odpornej na ścieranie gumy inaczej niż inne modele gdzie zastosowano konfiguracje twardej/miękkiej gumy.

Przemodelowano system ISOFIT który wcześniej był umieszczony na zewnątrz jako osobny panel teraz jest zintegrowany z cholewką zewnętrzna. Cholewka tworzy dość zawartą strukturę lecz w miejscach jak pięta, przód buta, boki pojawiają się panele wentylacyjne.

System sznurowania z szerokimi pętlami jest  zintegrowane z cholewkę, język jest przymocowany od wewnątrz i jest oddzielony od siatki zewnętrznej. Dodatkowo jego górna cześć posiada dodatkowe zabezpieczenie, poduszki przez otarciami podbici – górnej części stopy.

Drop to 4mm, 19 mm pod piętą i 15 pod śródstopiem, nie licząc dodatkowych 3 mm pianki EVERUN pod wkładką. Po zsumowaniu wychodzi 22 i 18mm a do tego dochodzi grubość wkładki.

W związku z zastosowaniem tylko twardej gumy na podeszwie zewnętrznej będzie można się nią cieszyć dłużej niż w przypadku innych modeli. 

Buty do biegania Saucony Freedom ISO - Sklep biegowy EuforiaBiegacza.pl

DOPASOWANIE

Dopasowanie buta w szczególnie w środkowej części jest znakomite. Lata pracy nad system ISOFIT nie poszły na marne, wydaje się że zintegrowanie systemu z cholewkę jest najlepszym rozwiązaniem. Ujednolicona konstrukcja eliminuje wszelkie punkty nacisku a cholewka opina stopę jak skarpeta.

Pięta dobrze trzyma, jest miękko wyścielona, górna cześć lekko zagięta, system sznurowania ma dodatkowe oczko dzięki czemu można lepiej dopasować trzymanie pięty przez cholewkę. 

AMORTYZACJA

Jeżeli chodzi o rodzaj amortyzacji, jej typ to pod piętą mamy średnio-miękką natomiast w okolicach śródstopia amortyzacja jest twardsza. Bardzo gęsto upchania pianka EVERUN zapewnia wspaniałą amortyzację ale także jest bardzo dynamiczna dlatego ten but jest tak wszechstronny. Idealnie nadaje się do treningów szybkościowych dzięki swoje dynamice lecz również dzięki amortyzacji EVERUN znakomicie sprawdza się do dłuższych i spokojnych wybiegań czy startów na dystansie półmaratonu i maratonu. 

 

Buty do biegania Saucony Freedom ISO - Sklep biegowy EuforiaBiegacza.pl

PODSUMOWANIE

Jedną z podstawowych zalet tego modelu to jego wszechstronność: idealny na krótkie czy długie spokojne wybiegania lecz również przy pracy nad prędkością czy tempem. But posiada doskonałą równowagę pomiędzy amortyzacja a dynamiką. EVERUN to nowoczesną technologię amortyzacji która zapewniająca zwrot energii (do 83%). Charakteryzuje się wysoką trwałością i ciągłą amortyzację podczas biegu

Stworzenie buta o wadze 255 gr z pełną podeszwą poliuretanową i wytrzymał  gumą zewnętrzną to nie lada wyczyn. Cholewka zewnętrzna, siatkowa jest bardzo wygodna a zarazem wytrzymała. Wygląda na dość dopasowaną, miękka w dotyku lecz jest elastyczna przez co dynamicznie dostosowuje się do kształtu stopy.

Znakomita dopasowanie dzięki przemodelowanemu systemowi ISOFIT, but znakomicie trzyma stopę, opina nią niczym skarpeta. Widać że lata pracy na tym systemem nie poszły na marne.

Cena może trochę odstraszać - 669 zł lecz jeżeli popatrzmy na konkurencję but podobny jeżeli chodzi o zastosowane technologie np. ADIDAS ULTRA BOOST  cena  754 zł to w przypadku Saucony Freedom cena jest dość niska.

 

Zrobiłem w tych butach już ponad 300km, wrażenia biegowe wciąż pozostają znakomite. Dobre trzymanie na różnych rodzajach nawierzchni. Dynamika i komfort to podstawowe cechy tych butów. Co mnie zaskoczyło to znakomite dopasowanie, wcześniej w nowych butach musiałem kilka razy poprawiać sznurowanie buta, żeby znaleźć optymalne rozwiązanie tutaj tego problemu nie było. Spokojnie można biegać na bieżni również szybkie odcinki jak i długie wybiegania. But bardzo wszechstronny to jego mocna strona.

Wersja damska

Wersja męska

 

Robert Gezela

EuforiaBiegacza.pl

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl