Rekordowy 2. Cross Krotoszyński !!!

W ostatnią niedziele marca udaliśmy się do Krotoszyna na 2. Cross Krotoszyński. Kolejna edycja przyciągnęła rekordową liczbę uczestników. Zapisy zostały zamknięte już kilka tygodni przed a na liście startowej znajdowało się 316 uczestników. Impreza rozwija się bardzo dobrze, perfekcyjne przygotowane zawody przez Krotoszyńska Grupa Biegowa, piękne okoliczności przyrody to wszystko razem powoduje że zawody cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Do wyboru były 2 dystanse 5km oraz 10km, na starcie pojawiało 275 zawodników , 97 ukończyło dystans 5km natomiast 177 10km.

Najszybszy na 5km okazał się TOMOWIAK RAFAŁ (SZYMANOWSKI TEAM),jego czas to 00:18:23.50. Wśród kobiet najszybsza była SOBAŃSKA EWA z wynikiem 00:22:33.77.

Nowością była klasyfikacja drużynowa „Bieg Firmowy” którą wygrała drużyna „DINO KROSTOSZYN”.

Zwodnicy dystansu 10km mieli do pokonania 2 pętle, najszybszym okazał się KUROWSKI KRYSTIAN ,który ukończy zawody z wynikiem: 00:36:46.55. Wśród pań triumfowała WALCZAK ZUZANNA (KOŹMIN BIEGA) jej czas to : 00:45:44.97.

Klasyfikacje drużynową wygrał zespół „WATAHA”

Dodatkową klasyfikacje „Najszybszy Mieszkaniec Miasta i Gminy Krotoszyn” na 5km wśród mężczyzn wygrał: WINIARSKI SZYMON (WITKOWSKI RUNNING TEAM) , wśród kobiet SOBAŃSKA EWA

Natomiast na dystansie 10km: MARCINIAK JAKUB (KOŹMIN BIEGA) , wśród kobiet WALCZAK ZUZANNA (KOŹMIN BIEGA)

Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz organizatorów, sponsorów oraz wszystkim którzy pomogli zorganizować te biegowe święto w Krotoszynie. My bardzo dziękujemy że mogliśmy być z Wami. Więcej wyników na naszej stronie.

Foto na okładce postu: Andrzej Wojciechowski - fotografia biegowa.

Zdjęcia z biegu na Facebook-u: tutaj.